Sztuczka z dłonią przebitą gwoździem w PnŚ – może jednak fake?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-07-02 124849.bmp

ZAPRASZAMY NA NASZĄ FACEBOOKOWĄ GRUPĘ CZYTELNIKÓW POLSCYYOUTUBERZY:

https://facebook.com/groups/1568813170090105/

Aktualnie na Facebooku na wszelakich grupach zaczęło rozprzestrzeniać się nagranie fragmentu dzisiejszego wydania śniadaniowego programu TVP – Pytanie Na Śniadanie. Widzimy w nim, jak pewien magik pokazując swoją sztuczkę z gwoździem, niechcący skaleczył rękę prowadzącej, Marzenie Rogalskiej. Internet już prawie jednogłośnie stwierdził, że ta sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Jest to bardzo możliwe, jednakże chciałbym zwrócić uwagę na kilka faktów…

Zanim jednak to zrobię, obejrzyjcie ten materiał, jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi:

Jeśli jesteście leniwi – akcja rozpoczyna się w minucie 2:46

1: Jakby obejrzeć kilka razy moment ,,wbicia się” gwoździa w rękę Rogalskiej, można zauważyć, że swoją mimiką twarzy oddaje ból już chwileczkę przed faktycznym momentem wbicia. Najlepiej zobaczcie tą sytuację na YouTube w tempie 0,25. Możliwe że jest to po prostu grymas twarzy z powodu strachu, ale warto o tym wspomnieć.

Jedna klatka przed ,,wbiciem"

Jedna klatka przed ,,wbiciem”

2: Rogalska po skaleczeniu ręki bardzo dobrze gra ból, jednakże moim zdaniem da się wyróżnić co najmniej kilka momentów, w których się śmieje. Trudno tutaj wskazać konkretną klatkę, po prostu obejrzyjcie w spowolnionym tempie.

3: Jakim cudem Marzena zdołała w tak znaczny sposób zmiażdżyć torebkę, skoro gwóźdź jest całkiem pokaźnych rozmiarów?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-07-02 124817.bmp

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-07-02 124849.bmp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4: Nigdzie na materiale nie widzimy krwi ani faktycznie przebitej ręki Marzeny Rogalskiej. Widzimy ją tylko zabandażowaną w filmiku na Facebooku który wrzuciła po akcji, ale o nim na samym końcu artykułu.

Piąty, moim zdaniem koronny argument: W 1:30 minucie magik przytrzymuje deseczkę za pomocą gwoździa. To oznacza, że gwóźdź jest w niej zagnieżdżony. W takim razie dlaczego po wbiciu się gwoździa w rękę prowadzącej, z łatwością wyciągnęła go ona z deseczki?

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-07-02 125826.bmpPrzechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-07-02 130018.bmp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marzena wrzuciła na swojego FanPage’a na Facebooku filmik z wyjaśnieniami, w którym tłumaczy, że sytuacja rzeczywiście miała miejsce i nawołuje aby zaprzestano ,,hejtowania” Pana Ząbka, ponieważ był to tylko wypadek. Widzimy tutaj zabandażowaną rękę Marzeny. Wciąż jednak może to być po prostu charakteryzacja – bandaż może założyć pierwsza lepsza osoba, a całe wydarzenie mogło zostać wyreżyserowane tylko po to, aby zyskać chwilę popularności, w końcu kogo obchodziło by dzisiejsze wydanie PnŚ gdyby nie ,,przebita ręka”? :P. Filmik:

Pamiętajcie, że nie twierdzimy, że ta sytuacja to na 100% fake. Przedstawiamy po prostu fakty sprzeczne z teorią większości internautów, aby wzięli je pod uwagę przy stworzeniu własnej opinii.

Podzielcie się z nami w komentarzach na Facebooku lub pod artykułem co sądzicie o tym wydarzeniu, oraz czy to był fake!

Bądź na bieżąco – lajknij nasz fanpage

 

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

10 Komentarzy w artykule "Sztuczka z dłonią przebitą gwoździem w PnŚ – może jednak fake?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rozdenferberg
Gość
Rozdenferberg
3 miesięcy 11 dni temu
Wstyd i żenada wokół Rogalskiej. Żeby wokół swojej osoby robić takie zamieszanie z powodu draśnięcia. A czego spodziewaliście się zapraszając do dennego programu kuglarza. Ale jaka telewizja i prowadzący takie gwiazdy a raczej pseudotelewizja, pseudoprowadzący i pseudogwiazdy. Ilu z nas maiło pokaleczone ręce, ramiona, kolana, palce. Zalało się wodą utlenioną i po sprawie. Jakby to trafiło na tego gogusia Kamela to chyba trzeba by było go przewieźć do najlepszej kliniki w USA. A tu karetka, najlepsi lekarze, walka o życie, artykuły, apele, kłótnie, donosy. A gdzie uszanowanie mojej prywatności że rano muszę oglądać taką denną pseudotelewizje na czele z Rogalską.… Czytaj więcej »
DDD
Gość
DDD
3 miesięcy 11 dni temu
Sztuczka polega na tym że widz myśli że w jednej z toreb jest ukryty gwoźdź sterczący pionowo. Po kilku próbach na stole pozostaje jedna torba w której ma być ten gwóźdź. Jest kilka wersji tej sztuczki. Nie ma znaczenia czy torby zamienia magik czy widz. Najprostsza którą zastosował prawdopodobnie Pan Ząbek polega na tym że w każdej torbie jest deseczka i położony gwóźdź. Deseczka może mieć otwór o pół milimetra większy od główki gwoździa lub gwóźdź ma spiłowaną główkę a zamiast niej przykleja się niewielką główkę np. z elastycznego silikonu i maluje na kolor stalowy (dzięki temu gwóźdź podczas wkładania… Czytaj więcej »
Gryblo
Gość
Gryblo
3 miesięcy 12 dni temu

Autor nie ma pojęcia na czym sztuczka polegała. Wszystko nie tak jak mu się wydaje! Gwóżdż miał leżeć. Już w torebce został wyjęty z deseczki przez Ząbka i powinien upaść płasko, ale Ząbek to patałach i nie przewidział, że zatrzyma się na sciance torebki i będzie ustawiony ukośnie. Jeden koniec na deseczce, ale nie w otworze, drugi na sciance. Po uderzeniu ostrze lekko wbiło się w skórę, a gwóżdż był chwilę poziomo na deseczce. Przy cofnięciu ręki jednak to drobne przebicie skóry pociagnęło gwóźdź za sobą. Kto wie o co tu chodzi widzi jak na dłoni błąd Ząbka.

neyth
Gość
neyth
3 miesięcy 17 dni temu

Wyjaśnienie sekretu sztuczki i dlaczego prawdopodobnie nie wyszła tym razem. Dlaczego to jest aż takie proste?     http://polchan.net/b/res/1046.html

Kowalski
Gość
Kowalski
3 miesięcy 19 dni temu

1. miała parzcież 33,3% szans że trafi na gwoźdź więc się trochę zestresowała
2.niektórzy okazują bul przez śmiech znam to po własnym przykładzie
3.no bez przesady ta torebka nie jest aż tak bardzo zmiażdżona
4.między kośćmi dłoni jest niewiele żył gdyż jest to najcieńsze miejsce dłoni, po drugie zawsze ranę kłutą jak naszybciej się tamuje, po trzecie xd tak miała podejść do kamery i pokazać jaką to dziurę w dłoni ma
5.jeśli gwóźdź nie tzw „główki” to można go wyjąć z dowolnej strony

wpDiscuz
widżet się spierdzielił