Czy pewne granice na YouTube zostały już przekroczone?

youtube-344107_960_720

Wiele się ostatnio słyszy na temat tego, w jakim kierunku idzie polski (i nie tylko) YouTube. Wiele osób to zauważa, inni ignorują.  Kiedyś, filmiki na YouTube nie musiały zawierać sterty wulgaryzmów i niesmacznych żartów, żeby były popularne. Dzisiaj takie zjawisko jest widoczne niemal codziennie i można powiedzieć, że ,,ten, kto zrobi z siebie większego debila, jest bardziej popularny”. Zastanawialiście się kiedyś, jaką motywację mają ludzie tworzący taki ,,shit content”? Jaki jest ich cel? Odpowiedzi można się domyślić – pieniędze. Kwestię dzisiejszego YouTube porusza poniższy materiał z kanału ZaoraneTV, polecamy obejrzeć – jest to bardzo ciekawy i świetnie zrobiony materiał :







Dlaczego idiotyzm się sprzedaje? Powodem może być to, że ludzie zapracowani, żyjący ciągle w szarej codzienności potrzebują się ,,odmóżdżyć” przy czymś, co nie wymaga myślenia. Przypomnijmy jednak, że główni odbiorcy YouTube to dzieciaki z podstawówki i gimnazjum. Co w takim razie w ich głowach kształtują ci ,,źli” Youtuberzy? Osoby w młodym wieku jeszcze nie mają tak bardzo rozwiniętej zdolności samodzielnego myślenia, aby określić, że coś, co się widzi w internecie nie jest normalne i nie powinno się tak robić w prawdziwym życiu.

Warto zastanowić się nad powyższymi kwestiami. Co myślicie na ten temat?

Bądź na bieżąco – lajknij nasz fanpage

 

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił