Czy YouTuberzy powinni tworzyć muzykę?

received_1001457286650217

Pierwszym gamerem Polsce,  który stworzył piosenkę był JJayJoker. Pamiętam jak będąc 11-sto letnim chłopcem zajarałem się jego piosenką pt. „Kraina snów„.

Polski YouTube był wtedy w fazie rozwoju, dlatego utwór muzyczny stworzony przez gości, który siedzi, gra w gry i w dodatku to nagrywa był wielkim „wow”. Nie tylko we mnie, ale również wśród moich rówieśników jak i u osób starszych wywołało to szok.
Później dopiero zaczął rozwijać się kanał Masterczułka, który w swojej karierze też nagrał kilka piosenek, głównie dotyczących gier. Najpopularniejszą z nich jest „Niczego nie żałuję” dotyczącą gry Five Nights at Freddy’s. Chociaż każda z nich nabiła ponad milion wyświetleń. Swego czasu tworzeniem muzyki zajęli się również inni YouTuberzy tacy jak Blowek czy PolskiPingwin (Stuu). Jednak nie tworzyli oni solowych utworów. Warto tu też wspomnieć, że największą popularność zdobyły „Znowu mam bana” i „Minecraft Style„.Na krótki czas nastała cisza jeśli chodzi o piosenki autorstwa YouTuberów. Aczkolwiek nie na długo, ponieważ muzyką zajął się Gimper,  który wydał już jedną płytę, a teraz jest w trakcie nagrywania drugiej. Wielką popularność zdobył utwór „Bombsite A” współtworzony z Mamiko i DJem Remo.

Należy sobie teraz zadać pytanie: dlaczego muzyka tworzona przez YouTuberów jest tak popularna? Sprawa jest dość jasna. YouTuber tworzący muzykę wywołuje wśród odbiorców wielkie „wow”.  Ponadto, są to zazwyczaj piosenki dotyczące tematów na czasie np. jak w przypadku „Bombsite A” – dotyczy popularnej gry CS:GO, czy dram na YouTubie. Więc, czy YouTuberzy powinni tworzyć muzykę? Jest to kwestia gustu. Niektórzy wolą posłuchać YouTubera który rapuje a inni Justina Biebera. A co wy o tym sądzicie, podzielcie się opinią w komentarzach. 🙂 

About the author

Alpaka

Człowiek który rano wstaje i ogląda YouTube, je obiad i ogląda YouTube ogólnie resztę dnia ogląda produkcję YouTuberów. Prowadzi również bujne życie towarzyskie. A nie, to nie ten człowiek.

Odpowiedz

2 Komentarzy w artykule "Czy YouTuberzy powinni tworzyć muzykę?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
anonim
Gość
anonim
5 miesięcy 5 dni temu

czekałem na odpowiedź postawioną w pytaniu artykułu. dobry chwyt marketingowy, wskazujący na formę artykułu, która w rzeczywistości jest inna.. cała strona przykładów – nie argumentów, i jedno zdanie odpowiedzi.. życzę trochę więcej umiejętności

crafciak31
Gość
crafciak31
5 miesięcy 13 dni temu

Chyba jest z tym dość często tzw. „wow”. Mimo wszystko, jeśli ta osoba ma dobry głos i zna się na rzeczy to czemu nie. Jedynie co mnie mogłoby zdenerwować to wybijanie tych piosenek wcześniej wygenerowanym fejmem – śpiewać nie umie, kasiore zbiera.

wpDiscuz
widżet się spierdzielił