Boxdel – zasłużony fejm czy youtubowy krętacz?

13133281_236074443449087_5303712547337851794_n

,,Normalnie bym nie zareagował ale hipokryzja pewnych osób na YouTube przekracza wszelkie granice”

Wszystko się zaczęło od filmu Boxdela ,,Jak zaczyna wyglądać polski YouTube” w którym Boxdel krytykuje kanały, które podrabiają jego twórczość. Jak się okazuje, aniMUANIme oskarżył autora filmu o hipokryzję (fałszywość, dwulicowość) – zapraszam do obejrzenia filmów – najpierw Boxdela, potem aniMUANIme:
Boxdel przyczepił się głównie do tego, że inni, mniejsi twórcy ,,kopiują” jego filmy ,,w skali jeden do jeden”. Robią takie same miniaturki, mówią tym samym głosem i też robią maratony.

Oto wypowiedź Kulturoznawcy, użytkownika forum polscy-youtuberzy.pl (jest to inna strona niż polscyyoutuberzy.pl – nie jesteśmy z nimi związani). Dobrze opisuje to, co się stało po publikacji filmu ,,Jak zaczyna wyglądać polski YouTube”:

Na Boxdela poleciał od razu duży hejt, w szczególności za to, że wymienił w swoim filmie ksywy kopiujących go twórców, tym samym nasyłając na nich hordę swoich widzów (którzy nie byli zbyt przyjaźnie nastawieni do „przeciwników” Boxdela), tym samym zamykając im drogę do YouTubowej kariery. Kilka dni później Boxdel dodał film z wytłumaczeniami, w którym nadal uparcie broni tego, że to właśnie Ci mali twórcy kopiują jego, a nie jak stwierdził jeden z nich, że to Boxdel kradnie pomysły od nich. W tym samym filmie na temat tej całej dramy wypowiedziało się także paru innych dużych twórców filmów z ciekawostkami, którzy stają w obronie Boxdela.

Wielu YouTuberów podłapało temat i zrobiło na ten temat swoje filmy ze swoją opinią o sprawie. Oto one.
Z jednej strony mówisz że nie chcesz nikogo niszczyć, z drugiej, świadomie bądź też nie – niszczysz ludzi

W chwili obecnej mając 500 tysięcy subskrypcji, mając bardzo duży przyrost, mając bardzo dużo wyświetleń na jeden film, Boxdel ma za sobą rzeszę fanów, rzeszę widzów, którzy uważają go za osobę nie tyle opiniotwórczą, co za osobę będącą troszeczkę ,,ponad stan”. W chwili gdy Boxdel zaczął obnażać niektórych youtuberów, krytykować ich, w tym momencie wyrósł na takiego ,,strażnika internetu”, strażnika polskiego YouTuba i ludzie go za to po prostu lubią. W chwili obecnej, świadomie bądź nieświadomie Boxdel wykorzystuje tych swoich widzów po to, aby działali na jego korzyść, czy też niekorzyść – to zależy kto z jakiej perspektywy patrzy.

W sieci pojawia się też dużo negatywnych opinii o wymuszaniu lajków na kanale Boxdela. Informuje on bowiem w swoich filmach, że za każde 10 tysięcy lajków w następnym filmie pojawi się jedna ciekawostka więcej, natomiast w filmie ,,Jak zaczyna wyglądać polski YouTube” obiecał, że za każde 10 tysięcy polubień przekaże 100 złotych na ,,jakikolwiek cel chcecie”, lecz nigdzie widzów nie spytał na jaki cel ma przekazać te pieniądze, oraz czy rzeczywiście to zrobił.

Co sądzicie o całej sprawie? Myślicie, że Boxdel ma rację, czy jednak uważacie, że robi źle? Piszcie w komentarzach.

EDIT:

Nasz czytelnik, Kamil, podesłał nam półtora godzinny film z odbytą rozmowa z Boxdelem w sprawie dramy. Boxdel przyznaje się w nim m.in do tego, że że to on umieścił keyloggera w pliku.

 

Źródła cytatów oraz filmów:

Wypowiedź Kulturoznawcy

https://polscy-youtuberzy.pl/Temat-BOXDEL-DRAMA?pid=1217#pid1217

BOXDEL

https://www.youtube.com/channel/UCtGmMo9NJaQG3hl1gsj1Hzw

aniMUANIme czyli Dramy,Skandale i Ciekawostki

https://www.youtube.com/channel/UCCW2YJvNVFV_310CX-3FPQQ

GównoBurza

https://www.youtube.com/channel/UC-84WWBylkPNRnJ3hxw35Ug

PlusteQ TV

https://www.youtube.com/channel/UCbc_SFzt2CXwBtKV9xwc5hw


Bądź na bieżąco – lajknij nasz fanpage

 

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

1 Komentarz w artykule "Boxdel – zasłużony fejm czy youtubowy krętacz?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ferrin
Gość
Ferrin
3 miesięcy 17 dni temu

W jakim pliku umieścił keyloggera?

wpDiscuz
widżet się spierdzielił