Epic Makers wydało oświadczenie ws. usunięcia filmu Atora dotyczącego pozwu Gimpera

12744683_702392283234038_8696613830367857487_n

Epic Makers wydało dziś oświadczenie w sprawie usunięcia przez nich filmu z kanału wideoprezentacje, co wywołało duże poruszenie, ponieważ film dotyczył pozwu, który Ator wytoczył niedawno Gimperowi. Link do artykułu o pozwie (klik).

Oto jak prezentuje się oświadczenie:

OŚWIADCZENIE

Dotyczy: stanowisko Epic Makers w związku z usunięciem materiału Pana Krzysztofa „Atora” Woźniaka z należącego do niego kanału „Wideoprezentacje”

W opublikowanym na kanale Pana Krzysztofa Woźniaka materiale „Ator pozywa Gimpera” zostały wykorzystane obszerne fragmenty wideo jednego z partnerów naszej sieci – Pana Tomasza Działowego, właściciela kanału Gimperr. Materiał ten został zauważony przez system ochronny służący do wyszukiwania nielegalnych treści (contentID). W takiej sytuacji nasi partnerzy są informowani o wykorzystaniu ich treści i mają do wyboru trzy możliwe sposoby zareagowania, które w ich imieniu możemy zastosować: włączenie zarabiania na takim materiale, śledzenie jego dystrybucji lub uruchomienie procedury ręcznego usunięcia, tzw. „manual takedown”. W większości przypadków ostatnia opcja nie jest stosowana, chyba że kontekst użycia treści narusza dobra osobiste twórcy lub ma na celu jego dyskredytowanie. W opisywanym przypadku zareagowaliśmy zgodnie z naszą wewnętrzną procedurą: po zapoznaniu się z treścią materiału „Ator pozywa Gimpera” manager Tomasza Działowego z ramienia Epic Makers podjął w imieniu partnera decyzję o uruchomieniu procedury usunięcia klipu. Decyzję dotyczącą ewentualnego przywrócenia materiału Pana Woźniaka pozostawiamy naszemu partnerowi – jeśli wyrazi on zgodę, wycofamy roszczenie w jego imieniu.

Jako wielokanałowa sieć partnerska, zrzeszająca ponad 470 kanałów twórców działających w ramach platformy YouTube, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia ochrony prawnej materiałom wideo naszych partnerów (obecnie Epic Makers obejmuje ponad 150 tys. klipów wyprodukowanych przez zrzeszonych twórców). Ochrona praw autorskich oraz dóbr osobistych naszych partnerów jest dla nas priorytetem i stanowi część świadczonych przez nas usług. Wszyscy twórcy zrzeszeni w naszej sieci mogą liczyć na ochronę ich autorskich treści – staramy się zapewnić im maksimum bezpieczeństwa i komfort pracy na platformie YouTube.

Zespół Epic Makers

Oświadczenie można znaleźć na oryginalnej stronie Epic Makers: http://www.epicmakers.tv/press/.

 Ator już widział to oświadczenie. Oto jak się do niego ustosunkował na fanpage ,,wideoprezentacje”:

Oj
Czyżby Agora sugerowała, że ktoś tu kłamał w swoim filmie?
Sama też oszczędnie gospodaruje prawdą.
– Zapomnieli dodać, że wszystkie fragmenty użyłem na mocy prawa cytatu i podałem źródło – mój film nie łamał więc prawa autorskiego.
– O jakim ContentID Agora tu mówi skoro YouTube Twierdzi, że treść „WYKRYTO RĘCZNIE”?

 

Zapraszamy do naszego artykułu o dramie:

ATOR POZWAŁ GIMPERA

skrin_466

Bądź na bieżąco z tematem pozwu – lajknij nasz fanpage

 

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił