Facebook zaczyna usuwać grupy youtuberów. Pudłownicy, Ciuraki i Brutalowcy zlikwidowani

photo

Całkiem niedawno na Facebooku zobaczyłem kilka postów na różnych grupach zawierających screeny na których ludzie zgłaszają niektóre popularne grupy. Z początku niezbyt mnie to poruszyło – te grupy po to mają kilku/kilkunastu administratorów żeby móc ogarnąć wszechobecny spam i posty łamiące regulamin Facebooka. Przypomnę, że Facebook ma prawo usunąć grupę która im się nie podoba ze względu na obecne w niej niestosowne posty, stało się tak kilkakrotnie z np. Hajsownikami.

12507036_434619130064340_1937011385_n12511650_434619133397673_391770058_n

4 stycznia, poniedziałek o poranku, jak wstałem, na grupie Pudłownicy TheUnboxalla moim oczom ukazał się post Pawła S. (TheUnboxall), w którym Unbox przepraszał za panujący w nocy, delikatnie mówiąc, bałagan na grupie, oraz poinformował o usunięciu wszystkich niezgodnych z regulaminem postów. Okazało się, że w nocy banda niezbyt rozgarniętych ludzi postanowiła spamować na grupie obrzydzającymi, bezsensownymi, jednym słowem – niezgodnymi z regulaminem Facebooka, postami. Osoby które pamiętają eksperyment Gimpera z grupą bez administracji wiedzą do czego ludzie są zdolni, potrafią wrzucać zdjęcia wnętrzności człowieka, sprofanowanych genitaliów… Damn, nawet tego nie będę wymieniać. Każda grupa youtubera, w nocy, właśnie zamienia się w grupę bez administracji (szczególnie w tygodniu kiedy większość ludzi śpi) a to daje pole do popisu powszechnie znanym trollom. Sprawa na grupie Unboxa była na tyle poważna, że uzbierało się na tyle zgłoszeń grupy, że prawdopodobnie pracownicy Facebooka postanowili zajrzeć na grupę, jak jeszcze nie była ona oczyszczona ze ,,złych” postów, a następnie po kilku godzinach usunęli ją. Przypominam że grupa miała około 50 tysięcy członków. Nad tym tekstem znajdują się screeny skąd dowiedziałem się o usunięciu grupy, panie Hubercie S, gratuluję bycia idiotą. Tak samo gratuluję reszcie osób które zgłosiły tę grupę. Dlaczego usunięto tak fajną grupę, z tyloma fanartami, okej, ze spamem też, ale był on dzielnie zwalczany przez administratorów.

12483692_434619283397658_202598278_n
12511926_434619276730992_303782442_n

Idziemy dalej. Zamierzałem napisać newsa tylko o Pudłownikach, ale zanim zdążyłem to zrobić, stało się kilka innych rzeczy. Powyżej, screeny które ujrzałem wieczorową porą, przedwczoraj, 7 stycznia. Okazuje się że ktoś tu chyba prowadzi tzw. ,,rajdy” na grupy youtuberów, kiedy to duża liczba osób masowo zgłasza jedną grupę, przez co pracownicy Facebooka wchodzą na daną grupę i, nie ukrywajmy że wszystkim grupom da się coś zarzucić, co jest niezgodne z regulaminem Facebooka. A więc pracownicy ją usuwają. Członkiem grupy Naruciaka akurat nie byłem, ale to, że została usunięta niestety jest prawdą. Ta grupa też zrzeszała bardzo dużą ilość osób, ponad 50 tysięcy.

skrin_405

Wreszcie, do naszej redakcji dotarła informacja o tym, że grupa mniej lub bardziej lubianego youtubera Brutala – ,,Life is Brutal !”, TAKŻE została usunięta. Informacja zdziwiła mnie o tyle, że grupka Brutala liczyła ,,zaledwie” kilka tysięcy osób, miała włączone zatwierdzanie postów przez administrację, a głównym kontentem na niej były fanarty dla wyżej wymienionego, w porównaniu do reszty grup reprezentowała ona dosyć wysoki poziom (nie obrażając przy tym reszty grup – wiadomo o co chodzi).

Co się dzieje? Najwyraźniej ktoś stroi tu sobie żarty i ma z tego satysfakcję. Humor godny uczuciopedystów. Apel od nas – nie zgłaszajcie grup, zgłaszajcie co najwyżej posty (jeśli łamią regulamin) a administracja grupy na pewno je usunie. Po co niszczyć komuś społeczność, budowaną przez długi czas? Swoją drogą dziwne że grupa Hajsowników, przy takim obrocie spraw, jeszcze istnieje. Czy to wszystko to początek usuwania grup youtuberów?

Linki do nieistniejących grup:

Pudła: https://web.facebook.com/groups/484787685013669/

Ciuraki: https://web.facebook.com/groups/CiurakiNaruciaka/

Life is Brutal !: https://www.facebook.com/groups/819954834740765/
AKTUALIZACJA 22:00 10.01.2016 

TheUnboxall dodał na swój kanał film z przeprosinami. Twierdzi, że wysyp spamu jest jego winą, wiemy jednak że głównymi winowajcami są internetowe trolle, a więc Unbox – wybaczamy Ci!

POWSTAŁA NOWA OFICJALNA GRUPA PUDŁOWNIKÓW 

https://web.facebook.com/groups/980049585419043/?fref=ts

Członków przybywa w zatrważającym tempie, Paweł dodał powyższy filmik parę godzin temu, a grupa ma już 17 tysięcy ludzi! Założę się że nie więcej niż za 15 minut liczba ta wzrośnie o kolejny tysiąc.

Zapraszamy na nasz FanPage – jeśli do nas napiszesz z propozycją artykułu na pewno to zauważymy. Lajknij, aby być na bieżąco z newsami!

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

35 Komentarzy w artykule "Facebook zaczyna usuwać grupy youtuberów. Pudłownicy, Ciuraki i Brutalowcy zlikwidowani"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
bonkol
Gość
bonkol
8 miesięcy 7 dni temu

Bardzo dobrze! Hutuberzy to ścierwo jutuba powinni zostać zamknięci w obozach!

GINCIE rzcw
Gość
GINCIE rzcw
9 miesięcy 8 dni temu

A nie długo REZI

GINCIE HAJSY
Gość
GINCIE HAJSY
9 miesięcy 8 dni temu

Zemsta jest słodka

Przypadkowy człowiek z internetu
Gość
Przypadkowy człowiek z internetu
9 miesięcy 9 dni temu

Artykuł dobrze napisany ale nie jest obiektywny,za dużo ze czemu szkodzą itd. Ja rozumiem ze może być szkoda tych grup ale niech chociaż to będzie obiektywne bo jak widzę propagandę płaczmy bo grupy stracili to mnie krew zalewa.Ja byłem w grupie Unboxalla i brutala ale ja aż tak bardzo się tym nie przejąłem,w końcu i tak zrobią nową albo dadzą proces.

Michał
Gość
9 miesięcy 9 dni temu

Wydaje mi się, że Autor tego tekstu powinien zaktualizować to co napisał i chociaż Skrócić nazwisko z: „[WYEDYTOWANO]” na „Panie Hubercie S./Drogi Hubercie S./Hubercie S.”. Brzmi to lepiej, a poza tym, powinniście zamazać twarze osób, które dodajecie chociażby, z takich screenów, jest to tak naprawdę łamanie praw autorskich osób, które zrobiły to zdjęcie, oraz potrzebujecie chociażby zgodę na to, aby takie Zdjęcia usuwać. To samo z nazwiskami, bardzo proszę o zamazanie tych nazwisk z powodów takich, że np. Ktoś mógłby wyszukać dane osoby na Fb i potem z nimi dyskutować pomimo, że np. autorzy tych postów tego nie chcą.

Michał
Gość
9 miesięcy 9 dni temu

Poprawka
*Takie zdjęcia DODAWAĆ.

wpDiscuz
widżet się spierdzielił