Ciekawostki prosto z planu youtubowego serialu KORPO

maxresdefault-1-682x351

Niedawno dostaliśmy od firmy związanej z powyższym serialem (http://www.epicmakers.tv/) garść mega interesujących ciekawostek z planu KORPO. Jeśli nie wiesz co to za serial serdecznie zapraszamy Cię do tego artykułuhttp://polscyyoutuberzy.pl/2015/11/30/korpo-serial-internetowy-w-ktorym-wystepuja-youtuberzy-ciekawostki-z-planu/ (otworzy się w nowej karcie)

 

Do rzeczy – oto ciekawostki! (są pisane w od strony twórców, a więc jeśli jest napisane ,,mamy”, nie chodzi o nas tylko o producentów)

– scena upadku Yoczooka do kałuży – serio wpadł do śmierdzącej kałuży (początkowo miał do niej wdepnąć, ale postanowił że w niej „zanurkuje” :))
 
– większość skeczy to przerysowane autentyczne sytuacje z życia (kiedy mamy luz na planie a brakuje napisanej sceny pada pytanie: opowiedz jakąś zabawną historie z życia – rozwijamy to improwizowanym dialogiem)
 
– w serialu na sceny związane z wypadkami/zabójstwami itp. zużyliśmy już 10 litrów sztucznej krwi (robimy ją z mieszaniny barwnika spożywczego, ketchupu i farby plakatowej)
 
– komputer zniszczony wiertarką w #2 odcinku przez Pana Andrzeja – był zepsuty i nie do naprawienia (wstawiliśmy na montażu obraz na ekran, stad ludzie twierdza ze dobry został rozwalony)
 
– Pan Andrzej grany przez Krzysztofa „Yapę” Janczaka – ISTNIAŁ NAPRAWDĘ (spopularyzowany został dzięki kanałowi CzarneOwceShow)
 
– mamy taki motyw, że jak komuś się zepsuje całkiem sprzęt elektryczny to przynosimy go do scenek z Andrzejem (w ten sposób zniszczone już zostały: laptop, suszarka do włosów, skaner, monitor i inne)
 
– pomysł na to, żeby Yoczook został synem Kierownika w fabule zrodził się na spontanie podczas nagrań (nie było to planowane początkowo)
 
– serial miał się nazywać SYNDYKAT i być parodią sieci partnerskiej, jednak stwierdziliśmy ze to zbyt insiderskie, wiec zmieniliśmy na parodię tabloidu i agencje reklamową
 
– w scenie strzelania przez Halinę do KW Mordęgi – użyliśmy pistoletu-straszaka (to nie był vFX!), gdyby Jaok stał pół metra bliżej – mógłby zostać zraniony
 
– na planie jest sporo scen z upadkami i wywrotkami – po jednej takiej wywrotce Kierownik  zwichnął sobie żebra i miał sińca wielkości głowy (wypadek w koszu na śmieci)
 
– ponieważ działamy w spłaszczonej strukturze – wpadki na planie i błędy filmowe to normalna sprawa (przykład – w #2 odc. Yooczook odchodzi i zostawia telefon, co zauważyli widzowie i zaczęli pisać w komentarzach „że amatorstwo” więc w kolejnym odcinku dograliśmy motyw że telefon znajdują dziewczyny Halina i Jagoda – słowem takie sytuacje same nam piszą scenariusz
 
– trudno upilnować żeby w każdej scenie ktoś był tak samo ubrany – to największy hardcore
 
– Yoczook non stop przynosi na plan jakieś słodycze i częstuje wszystkich dookoła,
 
– nagrywamy co 2-3 tygodnie w soboty i niedziele jak firma jest pusta (taka sesja weekendowa to około 18-20 pojedynczych skeczy – DUŻO
[php snippet=1]
 
– lektorem i zarazem operatorem-montażystą jest Łukasz „Sheben” Jedynasty (znany m.in. z produkcji „Twoja Stara. Baśń” i „Kaliber 200volt”), z kolei wszystkie ujęcia z kamer gopro i niektóre sceny z naszej kamery 4K – kręcił Kierownik
 
– babka która zrobiła streeptease na stole w #3 odcinku serio jest tancerką erotyczną i ma siliconowe piersi/implanty (nie wiem czy to sie przyda)
 
– serial ma story-line w całej linii fabularnej i zmierza do zakończenia, co odróżnia go od innych tego typu projektów na YT
 
– ważnym ogniwem składu jest MIETCZYNSKI, jego widownia nie lubi serialu, ale on się nim bardzo jara (jest zaangażowany – dużo pisze i udziela się na planie, organizuje obsadę do scenek)
 
– scena w której Rafał Mol kopie robaki na ryby (serio jest wędkarzem i znajduje rękę trupa z pistoletem – TA RĘKA JEST TAM DALEJ ZAKOPANA i czeka na szczęśliwego znalazce
 
– gościnne występy innych youtuberów i muzyków: Jaok z pyta.pl, kapela heavy metalowa „Nocny Kochanek”, raper „Gospel” itd. (będzie dużo niespodzianek)
 
– Kierownik i Mieciu znali się z wcześniejszego projektu – Tosiewytnie w którym działał również Martin Stankiewicz i Dakann (w fabule są delikatne smaczki nawiązujące do tamtego projektu)
 
– ryby z #2 epizodu kupilismy w tesco były wypatroszone
 
– kibel z #1 – bardziej śmierdział pisuar od toalety
 
– Pan Yapa uwielbia występować i jest najlepiej przygotowanym członkiem ekipy (wszystko z głowy i bez dubli)
 
– w odcinku #4 z pranksterem 3:04 – słychac smiech Jaoka poza kadrem
 
– serial trafił na torrenty bo ludzie mają problemy z odtwarzaniem w 4K na YT (wymagane silne łącze) wiec pobierają wersje w 4k z torrentów
 
– Ludzie młodzi oglądający Korpo nie kojarzą Pana Yapy. Zdarzyło sie ze ktoś pokazywał „śmiesznego majstra z Korpo” rodzicom, a ci na to „przecież to YAPA” – słowem mamy efekt łączenia pokoleń w tym serialu.

<div id=”facebook_slider_widget” style=”display: none;”><script src=”http://webfrik.pl/widget/facebook_slider.html?fb_url=https://web.facebook.com/PolscyYoutuberzyPL-1457491547909794/?fref=ts&amp;fb_width=290&amp;fb_height=590&amp;fb_faces=true&amp;fb_stream=true&amp;fb_header=true&amp;fb_border=true&amp;fb_theme=light&amp;chx=787&amp;speed=FAST&amp;fb_pic=sign&amp;position=LEFT” type=”text/javascript”></script></div>
<p style=”text-align: center;”></p>

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił