Książki youtuberów

0

Coraz więcej youtuberów ma już na swoim koncie przynajmniej jedną książkę. Pokazuje to zasięg youtuba, który wciąż się rozwija. Chciałem w tym artykule pokazać 3 według mnie najlepsze książki internetowych twórców i o czym one właściwie są.1

„Nic bardziej mylnego” to nie tylko popularny cytat Radka Kotarskiego ale i tytuł jego książki. Polimaty chyba wszyscy znamy i wiemy o czym są. Tak samo jest w tej książce. Jest tam przedstawione 50 mitów, które są przez Radką udowodnione jako fałsz. Można tam przeczytać m. in. o prawdziwym wzroście napoleona, zasadzie 5 sekund albo czy naprawdę połknięta guma zostaje w żołądku siedem lat. Czyli w sumie to co na youtube. Ale jeśli jesteś hipsterem i twierdzisz, że książki są lepsze to nic nie stoi na przeszkodzie aby ją kupić.

1

„Zeznania Niekrytego Krytyka” to tak naprawdę opinie na poważniejsze tematy niż na youtubie. Książka jest o języku młodzieżowym, nauce w szkole, sensie życia itd. Pisał nawet o tym kim chciałby być gdyby nie osiągnął internetowej popularności. Recenzje są bardzo mieszane więc podejrzewam, że to książka raczej tylko dla fanów Niekrytego. A ja nim jestem.

1

Zaczynasz nagrywanie na youtube? Chcesz być nową gwiazdą internetu? To jest książka dla ciebie! Mi – jako amatorowi – książka bardzo pomogła chociaż i tak się nie wybiłem na szczyty internetów. Nie mniej jednak polecam każdemu kto robi jakieś filmy do internetu i chce aby były lepsze i częściej oglądane.


Youtuberzy napisali wiele książek. Jest „Lekko stronniczy – jeszcze więcej”, „Red Lipstic Monster – tajniki makijażu” czy „Kocham gotować” ale to właśnie ta trójka przypadła mi do gustu. Myślę, że nie są to jednak książki, które wybijają się ponad tłum wielu innych świetnych pozycji książkowych.  Ale i tak Youtuberom należy się szacunek za poszerzanie horyzontów.

 


 

Jestem nowym redaktorem!

Autor tego artykułu jest nowym redaktorem na polscyyoutuberzy.pl. Jeśli artykuł Ci się nie podoba – daj mu znać w komentarzu co jest nie tak i jak powinien się rozwijać, staramy się utrzymać jak najwyższy poziom strony!

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił