Youtubowy kanał Sejmu RP uruchomił… płatne subskrypcje

sejm-logo

Jak wiemy, Youtube jakiś czas temu udostępnił niektórym twórcom wprowadzenia opłat za oglądanie filmów na ich serwisie. Rozwiązanie to jest już stosowane na niektórych kanałach zagranicznych. Co powiecie jednak na to, że… płatne subskrypcje wprowadził kanał ,,Sejm Rzeczypospolitej Polskiej”?youtube-sejm-rp-1 (1)

To nie żart. A właściwie, może trochę. Bo co się okazuje? Kanał ,,Sejm Rzeczypospolitej Polskiej” nie jest oficjalnym kanałem polskiego Sejmu. Więc dlaczego ta sprawa jest tak ciekawa? Chodzi o to, że płatnego kanału na Youtube nie może założyć pierwszy lepszy Janusz. Do tego celu należy być zweryfikowanym partnerem Youtube, posiadającym dobrą opinię, oraz dokonać WERYFIKACJI PRZEZ TELEFON! Jeśli chodzi zaś o ogólne kryteria przystępowania do programu partnerskiego, możemy tam wyczytać, że konto nie  może mieć wyłączonej możliwości zarabiania na filmach oraz musi mieć pełne prawa autorskie do przesyłanych filmów. Nasuwa się więc pytanie – JAK komukolwiek udało się założyć zarabiający kanał (który teoretycznie został 2 razy zweryfikowany, w tym raz przez telefon), który sprawiał wrażenie oficjalnego kanału polskiego Sejmu? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi.

527a707e

Co ciekawe w dniu dzisiejszym kanał aż 3 razy zmienił swoją nazwę. Najpierw był to najbardziej mylący tytuł – ,,Sejm Rzeczypospolitej Polskiej„. Około południa nazwa zmieniła się na ,,Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – transmisje archiwalne„, natomiast teraz, wieczorem, jak wszedłem na komputer, kanał nosi nazwę ,,Archiwum transmisji z Sejmu„.

[php snippet=2]


Źródło:

http://natemat.pl/49083,youtube-wprowadza-platne-subskrypcje-poczatek-rewolucji-spokojnie-do-polski-i-tak-wszystko-dociera-z-opoznieniem

http://www.spidersweb.pl/2015/09/sejm-na-youtube.html

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił