Jak to było z tą muzyką na YouTube?

Muzyka na Youtube

Ostatnio możemy obserwować duże sukcesy piosenek stworzonych przez Youtuberów. Trend na tworzenie piosenek rośnie. Jednak skąd się to wszystko wzięło? Zacznijmy od początku!

Jedna z pierwszych piosenek stworzonych przez Youtuberów nagrana została w marcu 2011 roku i nosiła tytuł „Kapotka”. Jej twórcami był duet, legenda polskiego Youtuba JJayJoker, oraz McSobieski. Jednakże dopiero utwór „W Krainie Snów” odniósł sukces na większą skalę. Wszystko powstało w oparciu o aktualne serie z Minecraft u JJay’a.

Inną okazją do nagrania piosenki jest przekroczenie pewnego progu subskrypcji. Tak właśnie zrobił Remigiusz „Rock” Maciaszek. Stworzył piosenkę jako special na 90.000 widzów. Mimo iż śpiewu jako takiego tam nie było piosenka była fajną formą podziękowania za suby. Kolejne progi były okazją do stworzenia kolejnych piosenek. I tak na np 150 czy 200 tysięcy widzów Rock znów zachwycił nas wokalem.

Kiedy nadeszła pora na Minecraft wiele youtuberów większych czy mniejszych chciało nagrać swoją piosenkę. Jednymi z takich byli AngularPlay, Covers, Biti95, Masterczułek czy PolskiPingwin. Przez długi czas to właśnie piosenki o sześciennym świecie rządziły pośród piosenek znanych i lubianych.

Dość duże zamieszanie wprowadził Gimper. Pod pseudonimem Gimpson zaczął pracę nad swoim krążkiem, na którym miał rządzić rap.

Były to jednak piosenki bez wsparcia profesjonalnych studiów nagraniowych/filmowych.

Teraz teledyski jak i same utwory stają się coraz bardziej profesjonalne. Kto wie może za parę lat piosenki YouTuberów powędrują  na kanały muzyczne czy też listy radiowe. Znacie może jakichś innch Youtuberów, którzy zaistnieli dzięki muzyce?

About the author

Rana

Wesołek bez życia towarzyskiego. Niczym stalker śledzi posunięcia YouTuberów. Niegdyś grafik-amator.

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił