Interaktywne reklamy na YouTube – wreszcie nie będziemy się nudzić w oczekiwaniu na film?

sferyczne

 

Brzmi ciekawie? To nie sen. To rzeczywistość. Może to czas na wyłączenie AdBlocka?

Google już od jakiegoś czasu udostępnia możliwość uploadowania na YouTube filmów sferycznych, czyli takich, które kursorem lub poruszając naszym mobilnym urządzeniem możemy dowolnie obracać, tak jak byśmy obracali naszą głową. Niedawno jednak firma poinformowała nas o dodaniu wsparcia dla 360-stopniowych reklam.

Jedną z pierwszych tego typu reklam jest wideo ,,WARCRAFT: SKIES OF AZEROTH”. Z interaktywnej reklamy można skorzystać zarówno w przeglądarce (Google rekomenduje oczywiście Chrome), jak i na urządzeniach mobilnych z Androidem lub iOSem. W przeglądarce wystarczy złapać ekran i przesunąć w dowolnym kierunku, w smartfonach korzystamy z wbudowanego we właściwie wszystkich tego typu urządzeniach akcelerometru, który odczytuje nasze ruchy telefonem.


A oto przykład innej interaktywnej reklamy, tym razem od Nike.

Jak wrażenia?

Najwyższą jakością w tej reklamie jest bardzo dobra jakość 1440p, czyli rozdzielczość 2560×1440, co oznacza nieco ponad 3,5 miliona pikseli. W tej jakości reklama prezentuje się całkiem przyzwoicie. No właśnie. Reklama. Przecież to wideo będzie odtwarzane przed filmami na Youtube – zapewne Google nie skaże nas na czekanie aż wideo się zbuforuje i zaoferuje nam najprawdopodobniej starą dobrą jakość 360p – śmiem rzec że w przypadku tej jakości reklama nie wygląda już tak ,,kolorowo”.

Prawpodobnie powstanie więcej spotów tego typu, reklamodawcy są bowiem nakłaniani to tworzenia 360-stopniowych reklam, ponieważ, według Google, drzemie w nich potencjał.

[php snippet=2]

 

Co o tym myślicie? Czy warto będzie wreszcie wyłączyć adblocka? Zapowiada się niezła zabawa, przed każdym filmem 🙂


 

Źródło:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2015/30/youtube-wprowadza-sferyczne-reklamy.aspx

http://pclab.pl/news64947.html

 

About the author

Jaju

Redaktor Naczelny polscyyoutuberzy.pl. Noob, ale całkiem niezły. Lubi pociągi. Widz wszystkich, najbardziej lubi jednak Serafina, Atora, AdBustera, i Gimpera. U tego ostatniego szczególnie Gothic :P gimber omg plz nagrai gotik dwa noc kruka!!11!1.

Odpowiedz

Skomentuj jako pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
widżet się spierdzielił